Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Odbor školství, mládeže, tělovýchovy a sportu

Egermann s.r.o. Nový Bor

O společnosti:
Historie i současnost společnosti EGERMANN je úzce a neodmyslitelně spjata s nejvýznamnější osobností sklářského průmyslu Friedrichem Egermannem. a jeho vynálezem -červenou lazurou z poloviny 19-tého století. Tento vynikající technolog a průkopník nových postupů díky svému talentu a píli dosáhl několika převratných objevů, při kterých byl i několikráte zraněn. Jeho dům a rafinerii navštěvovali významné osobnosti, mezi něž patřil i císař Ferdinand I. Zcela nejvyššího uznání se mu dostalo za vynález červené lazury roku 1832. Tímto objevem se mu podařilo pozvednout české sklářství na světovou úroveň a dostalo se mu mnoha ocenění. Pod ochrannou známkou “Egermann” se tradice této výroby zachovala dodnes.

Specializace společnosti: Firma Egermann se specializuje výhradně na výrobu ručně zdobeného skla. Výrobky mají užitkový, dekorativní i vysoce umělecký charakter.

Podpora dílny: Malba skla

Zastoupení společnosti: Mgr. Robert Uksa, jednatel

Adresa: Dvořákova 306, 473 01 Nový Bor

Egermann s.r.o. Nový Bor