Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Odbor školství, mládeže, tělovýchovy a sportu

Zpracování plochého skla Nový Bor/Processing of Flat Glass Nový Bor

Vyšší odborná škola sklářská a Střední odborná škola Nový Bor/Higher Professional Glass School and Secondary Shool Nový Bor

Adresa/Address:
Wolkerova 316
473 01 Nový Bor
Czech Republic

Ředitel/Director: PaedDr. Ilona Jindrová
tel.: +420 487 712 211
e-mail: info@glassschool.cz
www.glassschool.cz

Účastníci sympozia se budou moci rozhodnout, zda použijí klasickou techniku vkládání barevných skel do kovové pásky (olověné nebo měděné), nebo využijí techniku tvarování a spékání skla s barevnou drtí.
U obou technik bude tvořit základ ploché sklo bezbarvé i zabarvené.
Účastníci sympozia pracovní náčrt s požadavky na rozměry a barvy skla a s požadavky na barevnost skleněných drtí, popřípadě rozměry kovového zpevňovacího rámu zašlou nejpozději do konce května.
Maximální rozměr výrobku je 100 x 100 cm.

The symposium participants can decide if they use the classic technique of inserting glass into calmes (lead or copper) or the technique of forming and sintering glass with coloured frits.
The basic material for the both techniques will be flat glass both colourless and coloured.
The symposium participants will send working sketch with demands for glass dimension and colours, for colours of frits or for dimension of metal strengthening frame at the latest to the end of May.
Maximum dimension of the product is limited to 100 x 100 cm.