Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Odbor školství, mládeže, tělovýchovy a sportu

2007

Sympozium uměleckoprůmyslových škol České republiky 2007

Druhý ročník Sympozia byl zahájen v pátek 8. června 2007 v Severočeském muzeu v Liberci. Tentokrát se jednalo o soutěž celorepublikovou, s bohatou účastí ze zahraničí - přijeli mladí umělci z Bulharska, Francie, Finska, Itálie, Německa, Polska, Řecka a Slovenska. Přes osmdesát účastníků se činilo ve třinácti různých dílnách od sklářské hutě přes stříbrnické dílny až po rytí kovů či kamene. Spojujícím prvkem vzniklých děl bylo uchopení tématu DOTEKY / TOUCHES.

V průběhu soutěže vznikla stovka výjimečných děl, z nichž odborná porota ve složení prof. Jiří Harcuba, Stanislav Melis, prof. Ing. Pavel Novák, CSc., PhDr. Miroslav Cogan, Milan Handl a Rony Plesl vybrala třináct nejlepších. Předávání cen a slavnostní zahájení výstavy pak proběhlo 18. června 2007 opět v prostorách Severočeského muzea v Liberci. Také doprovodný program byl bohatý, účastníci si udělali exkurzi do sklářských podniků nebo vyráželi na výlety: například na dominantu kraje - horu Ještěd, na zámek Lemberk, nebo do hlavního města Prahy.

Sympozium pořádala Vysoká škola chemicko-technologická v Praze ve spolupráci s Libereckým krajem a sedmi středními školami za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Záštitu nad ním převzali MUDr. Přemysl Sobotka, předseda Senátu Parlamentu České republiky, a Mgr. Dana Kuchtová, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy.

Další informace ke druhému ročníku naleznete v následující příloze:  Tisková zpráva (*.pdf)

Celé dění Sympozia v roce 2007 je zdokumentováno v katalogu (__).