Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Odbor školství, mládeže, tělovýchovy a sportu

2004

Sympozium uměleckoprůmyslových škol Libereckého kraje 2004
Od 21. června do 1. července 2004 se tvůrčí práci nad tématem STOPY / TRACES věnovalo 76 žáků z 9 zemí Evropy - Bulharska, Francie, Itálie, Německa, Polska, Řecka, Slovenska, Švédska a Česka.

logo

První akcí sympozia bylo odhalení sochy Pyramida pro Liberecký kraj světově uznávaného profesora Mariana Karla, které proběhlo 10. června 2004. Socha dodnes stojí v prostoru před Severočeským muzeem v Liberci. Po úspěšném tvůrčím týdnu, v němž vzniklo přes sto jedinečných artefaktů, odborná porota ve složení Ing. Eva Bartoňová, Prof. Vratislav Karel Novák, Prof. Rajko Rajkov, PhDr. Jan Mohr a Mgr. Oldřich Palata, vybrala šestnáct nejlepších děl. Ta byla společně s ostatními až do září vystavena v Severočeském muzeu v Liberci. Vítězná díla se stala součástí muzejních sbírek, ta ostatní byla veřejně vydražena a výtěžek byl určen pro Nadační fond Libereckého kraje Student. Se Sympoziem uměleckoprůmyslových škol Libereckého kraje souvisela také řada dalších aktivit jako exkurze, výlety, happeningy atd.

Sympozium uměleckoprůmyslových škol Libereckého kraje podrobně zmapoval jeho katalog, který si můžete prohlédnout zde: Katalog 2004 (__) (dokument ve formátu pdf, 2,4 Mb).