Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Odbor školství, mládeže, tělovýchovy a sportu

Základní informace o EYOWF 2011

Evropský olympijský festival mládeže se koná každé dva roky a kopíruje klasické olympijské hry. Kandidatura je podávána zvlášť na letní a zimní části festivalu. Jedná se o jednu z hlavních akcí pořádaných pod hlavičkou Evropského olympijského výboru, který sdružuje 48 národních olympijských výborů evropských zemí. Soutěží v rámci této významné sportovně společenské akce se mohou zúčastnit sportovci ve věku 14 – 18 let. Pravidelně se jej účastní cca 1300 sportovců.

 

Na základě rozhodnutí Evropského olympijského výboru se pořadatelem 10. evropského zimního olympijského festivalu stal Liberecký kraj a uskuteční se v termínu od 12. února 2011 – 19. února 2011. Soutěžit se bude v osmi sportech:

­          lední hokej

­          krasobruslení

­          skok na lyžích

­          běh na lyžích

­          severská kombinace

­          biatlon

­          alpské lyžování

­          snowboarding.


Centrem 10. evropského olympijského festivalu mládeže se stane Liberec. Medailové ceremoniály jsou plánovány na náměstí Dr. E. Beneše. Olympijský dům s veškerým zázemím pro média bude umístěn v Tipsport aréně, kde proběhne rovněž hokejový turnaj a soutěže krasobruslařů a krasobruslařek.

 

Skoky na lyžích budou mít své centrum ve skokanském areálu na Ještědu. V ještědském skiareálu proběhnou rovněž disciplíny alpského lyžování. Pro běžecké disciplíny bude využito areálu ve Vesci. Biatlonistky a biatlonisté změří své síly v jabloneckých Břízkách. Nejdále od Liberce budou soutěžit snowboardisté, jejichž disciplíny by měly proběhnout ve Snowparku Rejdice. Liberecký kraj se stává centrem mladých nadějí pro zimní sporty. Třikrát v řadě vyhrála jeho sportovní reprezentace Olympiádu dětí a mládeže, kterou pořádá Český olympijský výbor mezi jednotlivými kraji. I proto, se myšlenka přivést do našeho kraje evropskou špičku mezi mladými sportovci, zdá jako správná volba.