Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Odbor školství, mládeže, tělovýchovy a sportu

Sportovní prostředí v rámci OP Přeshraniční spolupráce ČR - Polsko 2007-2013

Sportovní prostředí v rámci OP Přeshraniční spolupráce ČR - Polsko 2007-2013

V rámci programu přeshraniční spolupráce je pro sportovní prostředí nejlépe využitelný specifický cíl: Posilování přeshraničních vazeb obyvatelstva.

 

Tento specifický cíl je zaměřen především na podporu společných kulturních a společenských projektů (např. živá kultura, výstavy, volnočasové aktivity, společné aktivity pro obyvatele pohraničí, obnova tradic, apod.), včetně podpory nezbytné doprovodné infrastruktury pro realizaci těchto projektů (tzn. že je možné žádat i o finanční prostředky určené na investice, pokud jsou nutné pro realizaci jinak neinvestičního záměru).

 

Liberecký kraj - Wojewódzstvo dolnośląskie

 

Dolnoslezské vojvodství projevilo hlavní zájem ke spolupráci ve čtyřech základních oblastech, ve kterých mají eminentní zájem spolupracovat. Podotkněme ale, že se zájemce o vyhotovení projektu nemusí striktně držet jen těchto oblastí. Avšak pro projektový záměr naplňující uvedené aktivity, bude snazší naleznout partnera.

 

1.   Vzájemná výměna mezi sportovními školami – výměnné pobyty, společné tréninky, apod.

2.   Vzájemná spolupráce sportovních oddílů

3.   Organizace přeshraničních sportovních  aktivit – cyklistika, turistika, apod.

4.   Společné vícesportovní utkání mezi reprezentacemi  mládeže sousedních krajů, tzn. Dolnoslezského a Libereckého kraje, s možností zapojení i kraje ze sousedního Německa – Svobodného státu Saska