Hry X. letní olympiády dětí a mládeže České republiky 2022
Počty sportovců výpravy Libereckého kraje na olympiádě dle sportovních disciplín:
ATLETIKA - 16 dívek / 16 chlapců
garant sportu výpravy Libereckého kraje - Tomáš Krištof
nominační kritéria - Na základě umístění v celostátní průběžných tabulkách z halové a venkovní sezóny 2022 bude vybráno celkem 7 mladších žákyň a žáků (2009-10) + 9 starších žákyň a žáků (2007-08). Celkem tedy 32 atletů z Libereckého kraje. Jeden žák/yně se může zúčastnit pouze dvou individuálních disciplín + štafety ve své kategorii.
BADMINTON - 2 dívky / 2 chlapci
garant sportu výpravy Libereckého kraje- Radek Holata
nominační kritéria - Na základě celostátního resp. oblastního žebříčku.
BASKETBAL - 12 dívek / 12 chlapců
garant sportu výpravy Libereckého kraje- Jan Šotnar
nominační kritéria - hráč má platnou licenci u ČBF a v aktuálním ročníku nastupuje v soutěžích pořádaných ČBF. Dále má trvalé bydliště na území Libereckého kraje, věkově spadá do ročníku narození 2007, 2008 - trenér LODM určuje závěrečnou nominaci na základě výkonnosti v právě probíhajícím soutěžním ročníku z hráčů, kteří splňují kritéria.
BEACH VOLEJBAL - 2 dívky / 2 chlapci
garant sportu výpravy Libereckého kraje - Petr Karban
nominační kritéria -
1) dvojice bude vybrána z děti které jsou v KCM beach podle výkonnosti a nasazeni v tréninku.
2) podle bodů a pořadí Podještědské krajské beach volejbalove ligy
3) podle bodů a pořadí v Pražske beach lize
CYKLISTIKA - 4 dívky / 4 chlapci
garant sportu výpravy Libereckého kraje - Miloslav Hollósi
nominační kritéria - MTB XCO - nominační závody na ČP MTB XCO ( 2.4. Brno, 23.4. Touškov, 21.5. Zadov ) lepší 2 výsledky ze třech závodů ( nominují se 2 závodníci z kategorie ), v případě shody rozhoduje o nominaci vzájemné pořadí v posledním závodě ( Zadov )
FLORBAL - 14 dívek / 14 chlapců
garant sportu výpravy Libereckého kraje - Blanka Procházková
FOTBAL - 18 chlapců
garant sportu výpravy Libereckého kraje - Michal Kolčava
nominační kritéria - Nominaci budou provádět trenéři výběru Libereckého KFS na základě:
1) bydliště v Libereckém kraji,
2) zdravotní stav hráčů,
3) výkonů a výkonosti na základě utkání (tréninkového procesu) v mateřském klubu v jarní části soutěže,
4) výkonů v mezikrajské soutěži v jarní části 2022 (vč. postového zařazení hráče v týmu).
HÁZENÁ - 16 dívky / 16 chlapci
garant sportu výpravy Libereckého kraje - Renata Hájková
nominační kritéria - Házenkářský tým Libereckého kraje bude složen z hráčů Liberec Handball a ELP Jablonec nad Nisou. Od listopadu 2021 probíhají společné kempy ( Liberec + Jičín – společný s HK). V prosinci 2021 se náš tým zúčastnil turnaje v Jičíně. V navazujícím období proběhnou další přípravné akce. Posledním společným kempem bude červnové soustředění v Železném Brodě na jehož konci bude trenéry LK oznámena finální nominace.
Předpokladem nominace jsou : házenkářské dovednosti, aktivní zapojení do přípravy týmu, charakter hráče
JUDO - 4 dívky / 5 chlapců
garant sportu výpravy Libereckého kraje - Jiří Vele
KARATE - 4 dívky / 4 chlapci
garant sportu výpravy Libereckého kraje - Josef Polák
nominační kritéria - Kritéria pro nominaci na ODM, budou MČR, Národní poháry, současná reprezentace ČSKe.
KANOISTIKA - 4 dívky / 4 chlapci
garant sportu výpravy Libereckého kraje - Michal Šrámek
ORIENTAČNÍ BĚH - 4 dívek / 4 chlapců
garant sportu výpravy Libereckého kraje - Marie Podrábská
nominační kritéria - Srovnávací závody:
9. 4. - Mistrovství Ještědské oblasti ve sprintu (pořadatel Stadion Nový Bor)
1. 5. - Saxbo - krátká trať (pořadatel OK Chrastava)
8. 5. - Mistrovství Ještědské oblasti krátká trať (pořadatel OK Jiskra Nový Bor)
Dále bude přihlédnuto k výsledkům v závodech oblastního žebříčku Ještědské a Východočeské oblasti.
Nominaci uzavře komise složená z trenérů žáků Ještědské a Východočeské oblasti ve složení: Marie Podrábská (Liberec), Vratislav Lamač (Nový Bor), Jan Štembera (Jablonec nad Nisou), Tomáš Chrást (Studenec), Zdeněk Vlastník (Jilemnice)
PLAVÁNÍ- 12 dívek / 12 chlapců
garant sportu výpravy Libereckého kraje - Petr Kořínek
SPORTOVNÍ GYMNASTIKA - 4 dívky / 4 chlapci
garant sportu výpravy Libereckého kraje - Lumír Kučera/Pavlína Vrchovecká
nominační kritéria -
Kriteria gymnastika ženy: 2 závody (krajský přebor, nominační závod) a podle dosažených výsledků budou dívky nominovány členy krajské soutěžní komise.
Kritéria gymnastika muži: budou dva nominační závody: Liberecký pohár a Májový pohár. Trenéři pak rozhodnou o nominantech.
SPORTOVNÍ STŘELBA - 2 dívky / 2 chlapci
garant sportu výpravy Libereckého kraje - Šárka Hubená
ŠERM - 3 dívky / 3 chlapci
garant sportu výpravy Libereckého kraje- Petr Brabec
nominační kritéria - Účastnit se mohou pouze závodníci nominovaní příslušným
krajem dle místa trvalého bydliště v termínu stanoveném pořadatelem a splnění kvalifikačních kritérií Českého šermířského svazu
Každý nominovaný závodník musí získat minimálně 4 body do Českého poháru v kategorii U13 nebo U15.
TENIS - 4 dívky / 4 chlapci
garant sportu výpravy Libereckého kraje - Tomáš Trsek
nominační kritéria -
- dle celostátního žebříčku pro danou kategorii
- platné pro sezónu 2021/2022
https://www.cztenis.cz/mladsi-zactvo/zebricky/
VOLEJBAL - 12 dívek / 12 chlapců
garant sportu výpravy Libereckého kraje - Petra Břešťáková, Aleš Správka
nominační kritéria -
Dívky: trvalé bydliště v Libereckém kraji, oddílová příslušnost v Libereckém kraji, herní posty, výkonnost hráčky na daném postu, začlenění do kolektivu, charakterové vlastnosti.
Chalpci: podle výkonosti na kempech KCM.
TANEČNÍ SPORT - 2 dívky/ 2 chlapci
garant doprovodné soutěže výpravy Libereckého kraje - Miroslav Bureš
nominační kritéria - Nominační soutěž bude MČR v latinskoamerických tancích 5. 2. 2022 v pražské Lucerně.