Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Odbor školství, mládeže, tělovýchovy a sportu

Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2018

Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2018 se uskutečnily v Pardubickém kraji od 28. ledna do 2. února 2018.

Liberecký kraj vyslal reprezentanty v 9 sportovních odvětví (alpské lyžování, běžecké lyžování, lední hokej, skicross, snowboarding, biatlon, krasobruslení, rychlobruslení, lyžařský orientační běh a dvou doplňkových soutěžích (tanec a šachy).

Výprava Libereckého kraje zvítězila v bodovém hodnocení výprav všech krajů a zároveň získala největší počet cenných kovů, více ZDE.

U příležitosti olympiády v Pardubickém kraji byla vytvořena gisová aplikace StoryMap, která obsahuje virtuální prohlídky sportovišť, propozice sportů apod. Aplikace lze využít i na chytrých telefonech.

Kompletní informace k olympiádě najdete na oficiálních stránkách olympiády ZDE

Ú== - Z následujících možností se použije pro závodníka nejvýhodnější varianta, nominuje se dle součtu disciplín, které se na ZODM jedou. To znamená SL a GS. Na vyřazovací závod nebude brán zřetel, neboť do začátku konání ZODM se  má možnost se odjet pouze jeden.

1.a/ Součet průměru dvou nejlepších výsledků z SL a GS v aktuální sezóně./RKZ , UKZ/,
   b./Nebo součet průměru dvou nejlepších výsledků v jedné discipl. a jednoho povýšený o polovinu jednoduché přirážky z druhé disciplíny
2.Součet jednoho nejlepšího výsledku SL a jeden z GS v aktuální sezóně, povýšené o polovinu jednoduché přirážky.

V případě odjetí v celé republice méně než dvou závodů v každé z relevantních disciplín bude nominace provedena podle aktuální LB. V tom případě také závodníci mladšího žactva r.2004, kteří se neumístili v ŽZ minulé sezóny 2016/2017 do 20. místa v roč. 2004 budou v nominaci nahrazeni příchozími závodníky ml. žactva 2005, kteří se umístili do 5.místa v  seriálu Leki Cup, nebo 8. Místa ve Head Vitalini Cupu.
Uzávěrka pro možnost vyjetí bodů je 21.1.2018/RKZ Ještěd/

BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ - 4 dívky/4 chlapci
garant sportu Libereckého kraje - Arnošt Hlaváček

propozice sportu

nominační kritéria - 1. závod mezi svátky 30.12.2017 Jablonec n.N. (skate) - závod bude připraven na sobotu včetně časomíry a bude to intervalový závod. 2. závod  - 1. pohárový závod Jablonec n.N. 6.1.2018 (klasika) 3. záložní závod - (náhradní, pokud by se nemohl uskutečnit závod 30.12.) - neděle 7.1.2018.

Bude vytvořena společná výsledková listina pro starší žáky 2004 + 2005 a mladší žáky 2006 + 2007 a každý závod bude takto bodován pro dvojročník stejně jako jsou bodovány pohárové závody. Dva nejlepší závodníci s největším počtem bodů budou nominováni na ZODM. V případě rovnosti bodů rozhoduje závod klasickou technikou.

Pokud se ke dni 7.1. neuskuteční dva kvalifikační závody, tak bude nominace následující: První dva z poháru 2016-2017 zima a to: vždy dva starší žáci a dvě žákyně z ročníku 2004 + náhradník první z ročníku 2005 vždy dva mladší žáci a dvě žákyně z ročníku 2006 + náhradník první z ročníku 2007

BIATLON - 4 dívky/4 chlapci
garant sportu Libereckého kraje - Pavel Troják

propozice sportu

nominační kritéria - Celostátní výkonnostní žebříček k datu 8. 1. 2018

KRASOBRUSLENÍ - 4 dívky
garant sportu Libereckého kraje - Hana Urbánková

propozice sportu

nominační kritéria - Kraj zastupují dva oddíly BK Variace Liberec a Kraso Česká Lípa. Kraso ČL se písemně vyjádřila, že nemá vhodného kandidáta, a tak budou žákyně vybrány z klubu BK Variace Liberec, vzhledem k umístění v žebříčku ČKS

LEDNÍ HOKEJ - 22 chlapců
garant sportu Libereckého kraje - Karel Hornický

propozice sportu

nominační kritéria - Nominačním kritériem budou dvě soustředění a přípravný turnaj VTM. Termín soustředění: 6. 12. 2017 a 16. 1. 2018. Přípravný turnaj hráčů výběru Libereckého kraje r. 2003: 7. 1. 2018 - místo bude určeno.

LYŽAŘSKÝ ORIENTAČNÍ BĚH - 4 dívky/4 chlapci
garant sportu Libereckého kraje - Přemek Škoda

propozice sportu

nominační kritéria

RYCHLOBURSLENÍ - 4 dívky/ 4 chlapci
garant sportu Libereckého kraje - Vojtěch Fiala

propozice sportu

nominační kritéria - nominační trénink dne 18. 12. 2017, od 15 hodin, Liberec, svijanská arena
plocha 2

SKICROSS - 4 dívky/4 chlapci
garant sportu Libereckého kraje - Martin Lomský

propozice sportu

nominační kritéria - Nominace účastníků bude provedena na základě nominačního kempu (Pitztal-Rakousko) s přihlédnutím k výsledkům v uplynulé sezóně (závody ČP)

SNOWBOARD - 4 dívky/4 chlapci
garant sportu Libereckého kraje - Evžen Mareš

propozice sportu

nominační kritéria - Celostátní výkonnostní žebříček k datu 5. 1. 2018

ŠACHY - 3 chlapci/1 dívka
garant sportu Libereckého kraje - Jan Weiser

propozice sportu

nominační kritéria - Právo účasti na ZODM 2018 mají krajští přeborníci a hráči, kteří obsadili medailové umístění v národních soutěžích. O konečné nominaci hráčů rozhoduje Komise mládeže ŠSLK dle aktuální výkonnosti nominovaných hráčů

TANEČNÍ SPORT - 1 dívka/1 chlapec
garant sportu Libereckého kraje - Šárka Burešová

propozice sportu

nominační kritéria - 3 nominační soutěže Taneční ligy jun 2 a z těch budou vybráni nejlepší. Termíny nominačních soutěží: 12. 11. 2017 SLANÝ, 25. 11. 2017 BRNO, 2. 12. 2017 KROMĚŘÍŽ

BONUSY K OLYMPIÁDĚ OD POŘADATELE

1) Youtuber Stejk a Josef Dostál


2) Hymna olympiády - Vypsaná fixa

3) Stejk vs. Josef Dostál - Biatlonová CHALLENGE