Liberecký kraj chce spojit Krajský statek Frýdlant se školou, v budoucnu by zde mohlo vyrůst další Centrum odborného vzdělávání

04. 09. 2019

Rozhodnutím rady kraje dojde 1. ledna 2020 k zahájení formální likvidace společnosti Krajský statek Frýdlant, s.r.o. Liberecký kraj, pokud by uspěl v žádosti o případnou evropskou dotaci, zvažuje vybudovat v jeho historické části například Centrum odborného vzdělávání. Liberecký kraj rozhodnutím o likvidaci společnosti zároveň prohlašuje, že převezme závazky likvidované společnosti tak, aby nedošlo k prodeji nemovitých věcí.

„Likvidace Krajského statku Frýdlant s.r.o. neznamená ukončení provozu. Změna právní formy organizace nebude mít žádný vliv na její fungování. V budoucnu chceme rekonstruovat areál pro vhodnější účely. Rádi bychom přeměnili krajský statek na statek školní pod správou Střední školy hospodářské a lesnické ve Frýdlantu. I z hlediska atraktivity by se mohla prodloužit linie od zámku, přes statek až k pivovaru. Věřím, že bychom mohli být úspěšní i v žádosti o evropskou dotaci na další projekt výstavby Center odborného vzdělávání,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Konkrétní podněty k projednání o budoucnosti frýdlantského statku má za úkol připravit Odbor školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Krajského úřadu Libereckého kraje. Formální likvidace ve smyslu zákona o obchodních korporacích Krajského statku Frýdlant, s.r.o. začne k 1. lednu 2020.