Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Učit se myslet aneb Práce s chybou v hodinách českého jazyka a matematiky. Přijďte na workshop 

13. 02. 2020

Na úterý 3. března 2020 připravil krajský úřad pro učitele českého jazyka a matematiky na středních i základních školách workshop Učit se myslet aneb Práce s chybou. Probíhat bude od 9 do 12:30 hodin v budově Krajského úřadu Libereckého kraje v sále č. 111 (hlavní vchod).

Workshopem Vás provede Mgr. Petra Dočkalová. V úvodu se zaměří na proces učení s ohledem na fungování mozku a učení ve 21. století. V návaznosti na to přiblíží, jak podporovat myšlení v souvislostech a pracovat s chybou, která může být podnětem k učení a zároveň ponaučením. Objasní posluchačům souvislost paměti a chyby v procesu učení, specifika chyb v jednotlivých oblastech (psaní, čtení, matematika) a na praktických ukázkách z různých úhlů pohledu demonstruje možnosti učení se z chyb.

Součástí workshopu bude práce s příklady a příběhy z terénu. Účastníci si vyzkouší rozbory analýzy chyb na autentických pracích.

Cílem workshopu je přiblížit statiku a dynamiku v procesu učení, ukázat si, jak pracovat s analýzou chyb a jak využít chybu v procesu učení a k podpoře žáků. Mezi další cíle patří např. uvědomit si možnosti, jak pracovat s nejbližšími cíli žáků a umožnit účastníkům společnou debatu.

Workshop se uskuteční jako 9. setkání platformy Rozvoj kompetencí v rámci projektu Strategické plánování rozvoje vzdělávací soustavy Libereckého kraje (KAP LK) a je pro registrované zdarma.

V případě zájmu můžete kontaktovat metodičku pro tuto platformu: monika.pittnerova@kraj-lbc.cz, a to nejpozději do pondělí 24. 2. 2020. Kapacita je omezena maximálním počtem 20 účastníků.

logo horizontal color

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307

Zadejte text