Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Středoškolský projekt vyhrály Studenťárna a Sezení na chodbách

03. 02. 2020

Velké finále 2. ročníku projektu Lepší místo ve škole se konalo 29. ledna v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Žáci ze čtyř středních škol prezentovali připravené projekty před porotou, v níž kromě jiných zasedl i náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti Petr Tulpa.

Mezi přihlášenými projekty na zlepšení života na školách zvítězily společná studentská místnost aneb Studenťárna žáků z Gymnázia U Balvanu a Sezení na chodbách žáků ze SPŠT.  První vítězný projekt připravilo 9 žáků z 2.A a 3.B a 5 z nich jej pak prezentovalo před porotou. Druhý vítězný projekt, Sezení na chodbách, během hlasování veřejnosti získal 4. místo. Připravilo si jej celkem 5 chlapců z M3A a M3B a 2 z nich jej následně představili porotě. Tu velmi nadchli svým přístupem k realizaci – předali jí technické výkresy řešící aktuální nepohodlné trubkové sezení, na které vymysleli upevnění sedáků, jež plánují sami zkonstruovat.

"Hodnocení projektů bylo opravdu obtížné, ale bez kompromisu to prostě v životě nejde," prohlásil náměstek Tulpa.

Oba vítězné projekty si z velkého finále odnesly šek v hodnotě 50 000 korun na svou realizaci, a to díky finančním partnerům. Peníze na celkovou realizaci a vítězný projekt darovala Nadace Jablotron, 2. místo ocenily finanční částkou Liberecký kraj a Magistrát města Jablonec nad Nisou. 

 

TZ: Lepší místo

Jan Mikulička
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324

Zadejte text