Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rádelská alternativní škola ve stylu Sudbury rozšíří svoje prostory, půlmilionem přispěje i Liberecký kraj

19. 02. 2020

Liberecký kraj poskytne 500.000 korun Spolku pro rozvoj svobodného vzdělávání, který provozuje v obci Rádlo první Sudbury školu v České republice. Tuto školu navštěvují děti z celého kraje již pět let. V současné době do ní chodí téměř tři desítky dětí. Nové prostory navýší kapacitu o dalších zhruba 30 míst.

„Zájemců o vzdělávání přibývá, a tak vznikl záměr vybudovat na Rádle novou budovu, aby se škola mohla dále rozvíjet a růst. Celkové náklady na projekt činí 6.550.000 korun. Potřebná povolení jsou vydána a stavba je v plném proudu,“ uvedl Pavel Branda, zakladatel a člen správní rady Liberecké Sudbury školy a místostarosta obce Rádlo.

Dotace v částce 500.000 korun z rozpočtu Libereckého kraje poslouží na úpravu vnitřních prostor pro vybudování jazykové učebny a výtvarné a hudební místnosti. Rozšíření kapacity školy umožní obohatit vzdělávací nabídku na území Libereckého kraje o novou alternativu. Škola Sudbury již nyní vytváří vhodné zázemí pro děti s individuálním vzděláváním a potřebou sociální interakce. Škola bude sloužit jako inovativní laboratoř, jak přizpůsobit vzdělávání rychle se měnícímu světu 21. století. „Myslím si, že je dobré, aby paleta nabídky vzdělávání v Libereckém kraji byla co nejpestřejší a respektovala zájmy a potřeby dětí,“ uzavřel Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307

Zadejte text