Rada kraje jmenovala tři nové ředitele škol

19. 02. 2020

Na základě výsledků konkurzních řízení jmenovali krajští radní na své úterní schůzi tři nové ředitele škol a školských zařízení zřizovaných Libereckým krajem. Pozici ředitelky Gymnázia v České Lípě bude i nadále vykonávat Helena Paszeková, ředitelem Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově zůstává Pavel Kopřiva a Pedagogicko-psychologickou poradnu v České Lípě povede Pavla Šimánková.

Jmenování předcházela konkurzní řízení, o jejichž vyhlášení rozhodla rada kraje v návaznosti na končící šestileté funkční období ředitelů, a to v souladu s příslušným ustanovením školského zákona.

„Všichni tři stávající ředitelé svou pozici obhájili. Pevně doufám, že všichni předají žákům své bohaté zkušenosti. Přeji jim hodně štěstí,“ uzavřel Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.