Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Mistrem České republiky ve skoku na lyžích se stal Tomáš Vančura

29. 09. 2017

Podzimní lyžařský svátek odstartovali na libereckém Ještědu čeští skokani na lyžích. Mistrovský titul vybojoval na tamním můstku Tomáš Vančura, na stříbrném stupínku skončil Viktor Polášek a bronz putoval do Lomnice nad Popelkou zásluhou Čestmíra Kožíška.

Podzimní svátek lyžařských disciplín odstartovali pod Ještědem čeští skokani na lyžích. Absenci si vybrala česká jednička Roman Koudelka, kterého postihlo virové onemocnění a v nejbližších dnech se rozhodne o jeho účasti na posledních závodech letní Grand Prix v rakouském Hinzenbachu a německém Klingenthalu. Slunečné počasí závodníkům přálo, do tréninkových kol naskočili přesně v pravé poledne. Český tým svůj kádr omladil, kromě zkušených matadorů, Jandy a Hlavy, se mohl opřít o Vančuru, Poláška, Štursu a řadu dalších mladých nadějí.

V prvním kole se do toho opřel Viktor Polášek s Tomášem Vančurou. Polášek předvedl 125 metrů, Vančura dokázal ještě půl metru přidat 125,5 m. Průběžným lídrem po úvodním dějství byl po odpočtech Viktor Polášek. "Byl to asi jeden z nejmenších náskoků, co jsem kdy měl. Tomáš skáče dobře na velkém můstku, je to jeho nejsilnější můstek. Pro mě to je náročné s ním soupeřit, dodělával jsem si maturitu, tak jsem pořádně netrénoval," řekl juniorský mistr světa. Zdařilý skok se povedl i Štursovi, kterého výkon 125 metrů katapultoval na třetí místo. Na paty se mu dotahoval Filip Sakala a Čestmír Kožíšek.

Ve druhém dějství se Poláškovi nepodařilo udržet pozici lídra a Vančura ho skokem 137,5 m přeskočil a vybojoval tak cenný skalp. "Jsem si říkal, jestli si ze mě dělá srandu takovým skokem (smích). Trošku jsem se v závěru přestal koncentrovat na sebe a vnímal jsem víc jeho skok, než abych se soustředil na ten svůj," dodal stříbrný medailista.

Mistrovský titul si z rukou Martina Půty, hejtmana Libereckého kraje, a Petra Tulpy, náměstka hejtmana, převzal Tomáš Vančura. Stříbro si odvezl jeho reprezentační kolega Viktor Polášek a na třetí příčku se podařilo vystoupat Čestmíru Kožíškovi z Lomnice nad Popelkou.

"Letní sezona nebyla pro mě úplně vydařená, nejsem spokojený. Ale teď se to zlepšuje. První skok nebyl zcela dle představ, ale ve druhém kole jsem využil dobrých podmínek. Byl protivítr, takže podmínky byly nejlepší, co mohly být. Je to mistrovství republiky, tak si vybojovaného titulu určitě nyní cením," zhodnotil vítězný závodník Dukly Liberec.

V juniorech na stupínek nejvyšší vystoupal František Holík.

 

Zdroj: tisková zpráva a foto Svaz lyžařů České republiky

Mgr. Fulková Andrea
andrea.fulkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226332
Mobil: 739541549

Zadejte text