Krajské školy projdou modernizací, budou přístupnější handicapovaným

05. 02. 2020

Liberecké gymnázium v Jeronýmově ulici, Střední škola řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou a jablonecká obchodní akademie se dočkají modernizace a bezbariérového přístupu pro žáky s handicapem. Rada kraje včera rozhodla o zahájení výběrového řízení.

„Zajištění tolik potřebného bezbariérového přístupu pro handicapované na vybraných školách se uskuteční v rámci projektů Škol bez bariér. Na ně budeme čerpat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu,“ uvedla Radka Loučková Kotasová, členka rady kraje pro resort hospodářského a regionální rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Předpokládané ceny stavebních prací:

1. Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická, Liberec, Jeronýmova 425/27, p.o., 13.363.504,14 Kč vč. DPH
  2. Vyšší odborná škola mezinárodního obchodu a Obchodní akademie, Jablonec nad Nisou, Horní náměstí 15, p.o., 9.710.004,03 Kč vč. DPH
  3. Střední škola řemesel a služeb, Jablonec nad Nisou, Smetanova 66, p.o., 5.624.082,03 Kč vč. DPH

„V moderní době by měl být bezbariérový přístup do škol a do veřejných objektů samozřejmostí. Jsem rád, že projekt Školy bez bariér pomůže těm, kteří to nejvíce potřebují,“ uzavřel Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

V rámci projektů Školy bez bariér se v průběhu let 2020–2022 plánují bezbariérové úpravy na celkem 8 jabloneckých a libereckých středních školách. Celkové způsobilé náklady těchto projektů financované z Integrovaného regionálního operačního programu prostřednictvím IPRÚ Liberec – Jablonec nad Nisou budou ve výši 97,039 milionu korun.