Kraj vyhlásil dotační programy na podporu mládeže, tělovýchovy a sportu. Nabízí také konzultace či semináře

• 06. 12. 2023 10:37

Podporovat sportovní akce a činnost dětí a mládeže. To je cíl dotačních programů, které vyhlásil Liberecký kraj. Kdo chce o dotaci požádat, může stejně jako minule využít konzultací či seminářů. S radami jsou připraveni pracovníci oddělení mládeže a sportu krajského úřadu.

„Programy, které nyní vyhlašujeme, patří mezi ty stálé, s nimiž mohou žadatelé počítat každý rok. Chtěl bych opět zdůraznit, že nabízíme pro zájemce možnost konzultace žádostí. Určitě je lepší využít poradenství a metodickou pomoc administrátorů programů než riskovat, že bude celý projekt kvůli špatně napsané žádosti z hodnocení vyřazen,“ uvedl Jiří Čeřovský, náměstek pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Krajští radní včera na svém jednání konkrétně schválili vyhlášení těchto dotačních programů:

A) oblast mládeže a tělovýchovy

4.1 Program volnočasových aktivit

• k rozdělení 4.800.000 korun
  • minimální výše dotace je 30.000 korun, maximální činí 80.000 korun

4.3 Specifická primární prevence rizikového chování

• k rozdělení 1.500.000 korun
  • minimální výše dotace je 20.000 korun, maximální činí 50.000 korun

4.4 Soutěže a podpora talentovaných dětí a mládeže

• k rozdělení 500.000 korun
  • minimální výše dotace je 10.000 korun, maximální činí 50.000 korun

4.7 Podpora kompenzačních pomůcek pro žáky s podpůrnými opatřeními

• k rozdělení 700.000 korun
  • minimální výše dotace je 20.000 korun, maximální činí 80.000 korun

Celková alokace těchto programů je 7.500.000 korun. Žádosti lze podávat v jednotném termínu, a to od 19. ledna do 2. února 2024. O poskytnutí dotace by mělo rozhodnout krajské zastupitelstvo v březnu příštího roku.

B) oblast tělovýchovy a sportu

4.23 Sportovní akce pro rok 2024

• k rozdělení 4.750.000 korun
  • minimální výše dotace je 30.000 korun, maximální činí 150.000 korun

4.26 Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže ve sportovních organizacích

• k rozdělení 22.000.000 korun
  • minimální výše dotace je 10.000 korun, maximální činí 500.000 korun

I u těchto dvou programů platí výše zmíněné lhůty – žádosti možné podávat od 19. ledna do 2. února roku 2024, zastupitelstvo rozhodne v březnu příštího roku. Zároveň kraj připravil v průběhu ledna 2024 semináře pro žadatele. „Přesný termín ještě včas oznámíme,“ dodal náměstek Čeřovský.

Další informace k dotačním programům budou moci nalézt zájemci na těchto odkazech: https://dotace.kraj-lbc.cz/telovychova-a-sport a https://dotace.kraj-lbc.cz/skolstvi-a-mladez